icon betonové konstrukceAktuality
iconNávštěvnost
TOPlist

Řezání betonu a Železobetonu

 

Řezání betonu, železobetonu, cihel či kamene provádíme pomocí elektrické stěnové pily Hilti DS TS5-SE a DS TS20-SE s diamantovým kotoučem chlazeným vodou. Technologie prací umožňuje komfortní, rychlé a přesné dělení stavebních materiálů nejen na stavbách, ale také v interiérech domů a bytů.

Místo provádění prací pečlivě zabezpečujeme proti poškození odpadní vodou a ušpinění. Nespornou výhodou tohoto způsobu řezání je mimo jiné i minimum vibrací a bezprašnost.

Délka řezu není omezena, maximální hloubka vodorovného, svislého či šikmého řezu může být až 600 mm. Výkonová hladina hluku stroje 112 dB. V případech řezání většího rozsahu či zásahů do nosných konstrukcí je nezbytné před zahájením prací vyhotovit statický posudek znalcem v oboru projektování stavebních konstrukcí, který může být na přání zákazníka součástí dodávky.

 

 

Příklady použití:

* Vytváření otvorů pro okna, dveře a technologické prostupy

* Odstraňování stěn a stropů

* Řezání dilatačních spár, drážek pro elektroinstalaci

* Podřezávání vlhkého zdiva

* Postupná demolice objektů

* Srovnávání nerovností stěn

* K venkovnímu použití např. k podřezávání zdiva pro vytvoření spár pro vkládání izolace proti vlhkosti, při řezání hlubokých a úzkých otvorů, při demolicích objektů, řezání různých tvarů stěn, sloupů a trámů slouží elektrická lanová pila Hilti DS-WS 10.

* Při řezání menšího rozsahu např. při dělení stěn tloušťky do 100 mm nebo pro řezání drážek pro elektroinstalaci, řezání obkladových materiálů, kovových profilů a plechů používáme úhlovou brusku Hilti DC 230-S s přímým odsáváním prachu výkonným stavebním vysavačem.